Palác elektrických podniků patří mezi největší a nejvýznamnější památky meziválečné funkcionalistické architektury u nás. Velkorysý objekt navrhli Adolf Benš a Josef Kříž a dokončen byl v roce 1935. Celková výměra téměř 35 tis m2 z něj v té době dělala největší administrativní budovu v Praze a současně se stal ukázkou tehdejších moderních stavitelských postupů a technologií. Palác byl obrazem společenské úrovně a ambicí první republiky.
Rekonstrukce prezentuje budovu v její autentické podobě, jako moderní, i dnes plně funkční administrativní budovu s nadstandardními prostory nejen pro práci. Předmětem obnovy a nového využití byly také navazující prostory, velký sál, někdejší výstavní galerie – elektrárenská dvorana, impozantní prostory prvorepublikové lístkárny, polikliniky, obchodní jednotky na prstenci přízemí s přímou vazbou na exteriér a samozřejmě také přilehlé plochy.
Zasklené plochy jsou jedním ze signifikantních rysů funkcionalistické architektury. Jelikož tvoří významnou část pláště budovy, bylo potřeba vyrovnat se s požadavky na tepelně energetickou úspornost rekonstruované stavby a vybrat vhodná izolační skla. Projektanti zvolili pro tuto náročnou aplikaci skla společnosti HELUZ IZOS. Konkrétně se jednalo o protisluneční, vysoce selektivní izolační dvojskla s vysokou akustickou izolací – AGC Stopray VISION 60 + Stratophone, kterých bylo na stavbu dodáno více jak 2 000 m2.